sobota, 5 kwietnia 2014

Counter trend Friday

Jak brutalny potrafi być rynek wiedzą Ci, którzy w piątek łapali ruch na SPX i DOW. Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się aż tak brutalnego ruchu od maksów wszechczasów, a krótkie pozycje zajmowałem po wyłamaniu 1875 pkt. co oczywiście było dość ryzykowne i na początku dawało dość duże straty. Ostatnie krótkie na futures SPX zająłem zleceniem oczekującym 1890,5 - weszło idealnie. Później pozbywałem się sukcesywnie shortów zajętych dużo niżej. Skąd takie wnioski, że trend nie mógł się dłużej utrzymać? Po pierwsze niewielkie wolumeny transakcji - sesja poprzedzająca odczyt NFP była realizowana przy tak marnych obrotach, że aż ciężko było uwierzyć, po drugie program trading - wskaźnik MacDaddy wskazywał na ogromne zaangażowanie algorytmów i robotów przeprowadzających transakcje, jeśli za ceną nie stała żadna większa wartość, pozycja i zaangażowanie to w łatwy sposób mogła się zawalić jak domek z kart. Gdy na rynku cena nie ma podparcia w postaci graczy, którzy będą zabezpieczać pozycje opcjami, angażowac kapitał i bronić pozycji to nie ma co liczyć, że trend będzie utrzymywany a nowi kupujący będą napędzać bańkę. Ktoś i tam w pewnym momencie powie: "Sprawdzam", a wtedy okaże się przy zapalonym świetle kto biega bez majtek. Ogólnie nie jestem optymistycznie nastawiony na kolejną część roku. w średnim terminie spodziewam się korekty, choćby majowej. Być może zaczęła się już teraz, szczególnie, że początek roku nie był jakiś zachwycający. Klasycznym wręcz zagraniem były duże oczekiwania w stosunku do NFP - te okazały się dobre ale nie tak znakomite jak oczekiwano, rynek ruszył na maxy by ubrać w długie pozycje jeszcze tych ostatnich malkontentów, którzy nie wierzyli w ten trend wzrostowy i nagle bomba, już na początku sesji pojawiło się dużo zleceń sprzedaży, a później każdy moment korekty nawet kilku punktowej był okazją do sprzedawania. Wklejam tradycyjnie obrazki:

10 komentarzy:

 1. Hej, odnośnie indexu S&P 500, jak sądzisz ile jeszcze mogą polecieć do góry zanim zaczną się realizacje zysków? FED i jego dodruk dał by radę powstrzymać falę spadków?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy na blogu pojawią sie jeszcze wpisy???

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesująco wyglądają te wykresy, myślę że w niedługim czasie możemy się spodziewać kolejnych wzrostów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brak nowych wpisów na blogu a index S&P ciekawie się zachowuje ostatnio.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy rok 2019 a indeksy nadal szaleją i to raczej na plus. Nikt kto posiada akcje, nie powinien być stratny mimo wszystko.

   Usuń
 5. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 6. 45 year-old Account Coordinator Malissa Cooksey, hailing from McBride enjoys watching movies like It's a Wonderful Life and scrapbook. Took a trip to Archaeological Sites of the Island of Meroe and drives a Ferrari 250 LM. przydatne zrodlo

  OdpowiedzUsuń
 7. Dom jest najważniejszym dobrem materialnym. Upewnij się, że odpowiada on Twoim potrzebom, jak również budżetowi. nieruchomosci.sanok.pl

  OdpowiedzUsuń